Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysł na odzyskiwanie energii
#1
Jak staniecie dość blisko jadącego auta lub pociągu na pewno poczuliście w tedy podmuch powietrza. Teraz się zastanówmy dlaczego nie pozyskać energii z tego podmuchu powietrza?

Mój pomysł jest prosty coś w rodzaju wiatraka stawiamy niedaleko torów, oczywiście tak by nie było możliwości że jakiś element dotknie pociągu, ale też nie za daleko bo im dalej tym podmuch słabszy.

To jest jedynie pomysł. Przed wprowadzenie czegoś takiego należy jeszcze sprawdzić jak mocny jest ten podmuch, zrobić odpowiedni wiatrak. Potem policzyć ile kosztuje zrobienie danego wiatraka i ile prawdopodobnie energii otrzymamy przez x lat działania takiego wiatraka. Jeżeli ilość energii razy cena prądu da nam wartość większą nić cena takiego wiatraka, to czemu nie wprowadzić takich wiatraków?

Pociągi raczej nie przestaną jeździć (a po za tym są bardziej ekologiczne od aut Uśmiech). Po za tym są coraz szybsze więc ten podmuch powinien być jeszcze mocniejszy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy odzyskać część energii którą potrzebuje pociąg by jechać. Dzięki temu też możemy stać się bardziej eko, bo elektrownie węglowe i atomowe będą musiały wytworzyć tak dużo energii ile potrzebował do tej pory pociąg tylko tyle ile brakuje tej odzyskanej energii by zasilić taki pociąg od punktu A do B.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google