Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybanie
#1
Jak większość naukowców twierdzi otaczający nasz wszechświat powstał w wielkim wybuchu. W tym ułamku sekundy powstała wszech ogarniająca nas materia, czyli cały wszechświat który nie ustanie się rozszerza. Naukowcy stworzyli też akcelerator cząstek gdzie pojedyncze atomy są rozpędzane do bardzo dużej prędkości, zbliżonej do prędkości światła. W tym zderzeniu jest uwalniana siła która "rozwala" atom na jego części składowe. W takim akceleratorze są przyśpieszane jak dobrze kojarzę atomy lekkie czyli wodór i mu podobne.

Co jeśli jakaś dużo większa forma życia dla której my jesteśmy tylko składowymi atomów przeprowadziła podobny zabieg tylko z użyciem ciężkich pierwiastków, w wyniku czego wytworzyła się większa siła. Dzięki temu mógł powstać nasz wszechświat, wielki wybuch Uśmiech. A dzięki kolejnym lub wcześniejszym zderzeniom na tym samym akceleratorze powstały inne wszechświaty i dzięki temu mamy wieloświat.

Dlaczego te istoty nas nie odwiedzą? To proste jesteśmy dla nich zbyt mali i po prostu nie mogą nas dostrzec, coś jak dla nas fizyka kwantowa, pełna nie potwierdzonych założeń Uśmiech. Ewentualne ich próby "zabawy" z ich fizyką kwantową mogą być naszymi jakimiś anomaliami Uśmiech.

My może podczas zderzania naszych atomów tworzymy małe wszechświaty tylko nie jesteśmy w stanie tego zaobserwować Uśmiech.

Oczywiście jest to tylko gdybanie, człowieka który miał trochę za dużo wolnego czasu Uśmiech. Chyba za jakąś robotę muszę się wziąć Uśmiech.
Odpowiedz
#2
zależy kto w to wierzy kiedykolwiek
Odpowiedz
#3
"Chyba za jakąś robotę muszę się wziąć" - raczej tylko z tym się mogę zgodzić... Uśmiech
Odpowiedz
#4
Polecam zapoznać się z mitami i wierzeniami gnostyckimi. Ich spekulacje idą w innym kierunku, ale są równie ciekawe. A tak się składa, że gnoza i kabała luriańska są często zestawiane ze współczesną fizyką, więc może Cię to zainteresuje Uśmiech
Odpowiedz
#5
Co za dużo (myślenia) to za dużo!
Odpowiedz
#6
Powiem ci że każdego nachodzą czasem podobne przemyślenia. Dobrze móc się nimi podzielić.
Odpowiedz
#7
Tego typu teorie są ciekawe, tym ciekawsze, kiedy stoją za nimi duże nazwiska - jak ostantnio Musk, ale ciężko mi w to uwierzyć. Bardzo ciężko.
Odpowiedz
#8
Przeczytajcie sobie "Rajskie smoki", tam jest odpowiedź na wile pytań i kilka rozdziałów rozwiewa wątpliwości co do takich przemyśleń. Są nawiązania do Darwina i do wielkiego wybuchu też.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google