Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezinteresowność
#1
Bezinteresowność czyli działanie na korzyść innego człowieka, nie oczekując nic w zamian.

To jest teoria. Teraz zastanówmy się czy tak jest.

Wydaje się że jest dość sporo, ale tak na prawdę może jej być mało. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Prawdopodobnie duża część z tych osób powtarza sobie hasło: "pomagaj innym, bo dobro potem wraca" czy tym podobne hasła czasami nawet z dopiskiem ", bo dobro wraca podwójnie w tedy".

Teraz przeczytajmy jeszcze raz definicje "bezinteresowności" i zastanówmy się czy się wszystko zgadza. Jak dla mnie coś nie bardzo. Pewnie niektórzy z was pomyśleli że się zgada, bo przecież pomaga osobie i nic nie oczekuje od niej dostać w zamian. To prawda tylko że w definicji nie ma wzmianki czy po tym czynie liczy na coś od osoby której pomaga czy w przyszłości od innej.

W jakimś stopniu to przypomina prawdziwą promocje w sklepie. Pewien produkt jest obniżany od x% ceny i tam według porównywarek jest taniej. Cały trik polega na tym że jak wejdziemy do takiego sklepu to często weźmiemy też coś przy okazji, bo nam się np spodoba lub nie chce nam się iść/jechać do innego sklepu. W sklepie internetowym kupujemy wszystko w jednym sklepie by nie płacić kilka razy za wysyłkę.

Ja osobiście podziwiam ludzi którzy są bezinteresowni w prawdziwym tego słowa znaczeniu i w pewnym stopniu tych którzy niby są bezinteresowni bo w tedy wydaje się że ten świat jest lepszy. Sam chciałbym umieć prawdziwie bezinteresownie pomagać osobą, albo się na to zdobyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google