Co nas czyni człowiekiem?
Napisane przez: szymon1051 - 23.03.2018, 18:34 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Odpowiedzi (1)

Co nas czyni człowiekiem?

Odpowiedź jest prosta. Zgorzknienie.

Gdy jesteśmy małymi dziećmi zachowujemy się jak zwierzęta. Jemy głównie by przeżyć a nie by nam smakowało, cieszy nas najmniejsza pierdoła np że słońce wyszło lub jest nam ciepło. Dalej proste zaufanie coś w rodzaju wiary że wszyscy są dobrzy i mili, to nie znaczy że nie może się w tedy np bać ognia jak zwierze. Choć zwierze było np bite całe jego życie to i tak potrafi zaufać nowej osobie, z powrotem cieszyć się swoim istnieniem.

Ktoś powie że człowiek potrafi  tworzyć, kreować itp, a zwierzęta nie. Nie jest to do końca prawdą bo większość co nasz otacza jest zrobione na podstawie jakiegoś schematu, według jakiegoś prawa naturalnego. Ten schemat prawie zawsze ma swoje korzenie w obserwowaniu natury i próby skopiowania jej działania po czym cały czas udoskonalaniu tego konceptu. Zwierzęta robią podobnie przy czym nie piszą schematu tylko kopiują po prostu same od siebie lub przekazują to młodszym pokoleniom przez naukę tego.

Wydrukuj tę wiadomość

  Dzisiaj kompy...
Napisane przez: szymon1051 - 24.12.2017, 01:44 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Brak odpowiedzi

Dzisiejsze komputery to bardziej stacje dostępu do sieci niż kiedyś. Dzisiaj możemy praktycznie wszystko zrobić przez internet więc tak naprawdę nie potrzebujemy praktycznie większej mocy obliczeniowej niż tej której potrzebuje Windows żeby działać i podpalić jakąś przeglądarkę np Firefox'a i w niej móc płynnie odpalać multimedia i tyle.

Teraz praktycznie wszystko możemy zrobić przez sieć.
Edytować dokumenty mamy google dysk czy coś tam od microsoftu, mamy tam coś do pisania typu word, coś doliczenia typu exel, do prezentacji powerpoin i tam kilka innych z których bardzo rzadko się korzysta.
Uproszczona edycja filmów czyli taka którą większość amatorów robiła na komputerze tez mamy możliwość takiej samej edycji na youtube.
To samo prosta edycja zdjęć też dostępna na google dysku czy innych platformach.
Oczywiście e-mail i różnego rodzaju komunikatory, teraz chyba nikt nie instaluje na kompie jakiegoś klienta do poczty czy jakiegoś komunikatora bo większość jest wbudowane w media społecznościowe i wystarczy się zalogować.
Swojego czau nawet można było grać online Uśmiech, ale w tym sensie że gdzieś na jakimś serwerze była uruchamiana gra a my otrzymywaliśmy obraz i dźwięk a na serwer wysyłaliśmy kliknięcia na klawiaturze czy poruszenie myszką. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy pograć bardziej wymagające tytuły na laptopie czy nawet telefonie, ale usługa została zamknięta przez małą popularność bo dużo ludzi ma kompy do gier i przez to że wszystko było przez sieć były spore opóźnia.

Wydrukuj tę wiadomość

  Amd
Napisane przez: szymon1051 - 09.10.2017, 08:48 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Odpowiedzi (2)

Nowe procesory AMD okazały się bardzo dużym zaskoczeniem. Po za grami gdzie jeszcze im trochę brakuje, ale tylko trochę do Intela, to są bardzo dobrym produktem. Tylko że płyty główne do nich są droższe od Intela i cały zestaw wychodzi w cenach porównywalnych jak ten od Intela i przez to gracze nadal wybierają Intela. Jak wiadomo komputery domowe nadal służą głównie do grania po przeglądaniu internetu i przez to AMD ma problem z przebiciem się na tym polu.

Wydrukuj tę wiadomość

  Dlaczego?
Napisane przez: szymon1051 - 08.07.2017, 18:55 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Brak odpowiedzi

Dlaczego coś co jest uzależniające i nie ma żadnych stwierdzonych medycznych korzyści dla naszego organizmu, a wręcz przeciwnie jest dozwolona? A substancja która ma jakieś zdrowotne udowodnione właściwości jest zakazana?

Oczywiście pisze tu o papierosach i marihuana. Ja osobiście nigdy chyba się nie spodlałem się z jakimiś badaniami które by stwierdzały że palenie papierosów przynosi jakie kolwiek korzyści medyczne ewentualnie psychologiczne, czyli niektórych uspokaja. Substancje zawarte w papierosach są uzależniające, a leki które są uspokajające ale za razem uzależniające wypisuje lekarz, bo są one na receptę. Marihuana ma stwierdzone medyczne zalety i ponoć też jest uzależniająca.

Więc dlaczego to pierwsze czyli papierosy można dostać na każdym kiosku a to drugie czyli marihuana już nie? Moje osobiste stanowisko jest takie że do puki papierosy będą legalne to marihuanina (czy jak tam się odmienia Uśmiech) też powinna być legalna.

Niektóry porównują jeszcze marihuane do piwa czy alkoholu. Moim zdaniem jest to nie udane porównanie bo alkohol w odpowiednich czyli małych stężeniach jest korzystny dla naszego organizmu, a już nie każdy rodzaj marihuany nie przynosi korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu.

Wydrukuj tę wiadomość

  Youtube jest dziwne ...
Napisane przez: szymon1051 - 08.06.2017, 08:28 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Odpowiedzi (4)

Youtube jest dziwne ... niby ma ograniczenia wiekowe ale wystarczy wkleić do jakiegoś edytora html online np w3shools.com lub do pliku .html, wkleić kod z "Udostępnij" i "Umieść na stronie" czyli np

Kod:
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/v0BBpVl34I0?ecver=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Dzięki temu w większości filmików które mają, ograniczenia najczęściej wiekowe, o dziwo przestaje działać i filmik się normalnie otwiera.

Możecie to w łatwy sposób sprawdzić:
Dr Misio - Pismo (youtube) nie uruchomi się bez konta na którym mamy 18+, ale już na stronie się odtworzy. Dr Misio - Pismo (joemonster) na stronie gdzie filmik jest już umieszczony to filmik się już otwiera.

Ktoś może wie co mogło przyświecać ludziom który taką "cenzurę" wprowadzili?

Wydrukuj tę wiadomość

  Fundacja twórców
Napisane przez: szymon1051 - 18.05.2017, 08:38 - Forum: Mój blog (szymon1051) - Brak odpowiedzi

Fundacja twórców, czyli twór który pozwolił by twórcą niezależnych filmików materiałów które potem za darmo trafiają do internetu/telewizji/radia/na papier bez reklam. Pomagający w ich tworzeniu czyli dostarczająca różnego rodzaju materiały, sprzęty ewentualnie pomoc techniczną jak i "płaciła" by ludzie przy tych projektach nie musiały się bać że nie będą miały co zjeść i traktować to jako dodatkową płatną pracę.

Ciekawe czy taka fundacja znalazła by sponsorów którzy pomogli by utrzymać darmową kulturę. Nie mówię że takie fundacje nie istnieją, może są ale ja o tym nie wiem. Wiem że są fundacje, twory społeczne typu "patronite" która pozwala na zrzucanie się na przychód danego twórcy. Tylko problem takiego systemu jest to pieniądze zbierają tam głównie ludzie znani z robienia filmików pod publikę, a np na ludzi zajmujących się edukacją. Nie mówiąc już o ludziach którzy dopiero chcą się zająć tworzeniem materiałów lub stworzyć jakieś bardzo nietypowy projekt, materiał. Dodatkowo w odróżnieniu od "patronite" gdzie chyba głównie modzi ludzie decydują, w takiej organizacji z założenia w komisjach które przyznają pieniądze czy inną pomoc zasiadali by jacyś ludzie którzy się na tym znają i dodatkowo jakiś możliwość na głosowanie na dany projekt Kowalskiemu. Głosy profesjonalistów i społeczeństwa były jakiś od siebie zależne, przykładowo głosy profesjonalistów mogło by maksymalnie otrzymać 50% wymaganych głosów, a drugą połowę otrzymywało by od społeczności, albo profesjonaliści podejmowali by decyzje, a społeczność po przez głosowanie mogła by podsuwać projekty do sprawdzenia. Ci "profesjonaliści" mogli by też być wybierani przez głosowanie społeczności na obstawienie całej komisji lub jej części.

Jest to tylko przemyślenie na ten temat. Nie chce zakładać takiej fundacji/organizacji ale może kogoś to zainspiruje i taką stworzy.

Wydrukuj tę wiadomość

Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Coinurl
Reklama: Google