Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Youtube jako reklama...
#1
Obrazek

Zastanawiałem się dlaczego mam znikomy ruch na stronie chociaż mam do zaoferowania coś ciekawego na niej. I podczas tego rozmyślania zadałem sobie pytanie jakie strony znam i które z nich mają duży ruch a przynajmniej mi się wydaje. Doszedłem do dość ciekawej "tezy" że duży ruch na stronach mają często użytkownicy youtuba i nie chodzi mi tutaj o te można powiedzieć bierne osoby które sporadycznie napiszą komentarz tylko o użytkowników czynnych tak zwanych yotubowych twórców. I właśnie ci drudzy youtuberzy często na swoich stronach mają duży ruch i to często jak by to powiedzieć samoistny czyli że nie musieli się reklamować. Zastanówmy się przez chwilę dlaczego ? Odpowiedz jest dość prosta. Youtube można potraktować w dużej mierze jako portal reklamowy. Dochodzę do takiego stwierdzenia ponieważ filmy które znajdują się na youtube równie dobrze mogły by być na prywatnych serwerach i raczej mało by kto o nich słyszał. A to z kilku powodów:
  1. Łatwość w pozyskaniu nowego odbiorcy. Yotube w dużej mierze można również porównać do portalu społecznościowego ponieważ jak ja na przykład po lubię jakiś filmik to na mojej "tablicy" inni mogą to zobaczyć i często z ciekawości tak zaglądają i na przykład piszą komentarz do tego filmu który widać na ich "tablicy" ... i powstaje coś co ciężko mi określić ale chyba coś w rodzaju efektu domina.
  2. Duża popularność serwisu youtube. Jest raczej dużo większa szansa że potencjalny odbiorca znajdzie nas na youtube jak będzie szukał filmiku na przykład black and white, ponieważ wyszukiwarka google pokazała by bardzo dużo strona gdzie tekst - a człowiek w dzisiejszych czasach jest zbyt leniwy żeby czytać woli prezentacje multimedialne albo tekst w pigułce - i cieszących się zazwyczaj popularnością, co prawda jest wyszukiwarka wideo od google ale chyba nie uwzględnia ona nałych portali jak nasza strona.
  3. Wiemy czego się spodziewać. Jeżeli oglądamy youtubera który na przykład mówi o grach bodź w po prostu w nie gra i widać że jest w miarę oddany temu co robi to raczej ciężko na jego stronie spodziewać się porad jak samemu zrobić meble. Podczas oglądania filmów na youtube możemy poznać w jakimś stopniu świato pogląd danej osoby i na swojej stronie za pewne będzie na przykład opisywać rzeczy z tego właśnie punktu widzenia i dlatego po średnio możemy się nastawić na treści jakie tam zastaniemy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google