Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykorzystajmy marnującą się żywność ...
#1
Wykorzystajmy marnującą się żywność do produkcji metanu. Pewnie mało z was wie że krowie placki mają w sobie bakterie które podczas rozkładu produkują metan. A dodatkowo jak gdzieś oglądałem w BBC bodajże jak się da tym bakterią jedzenie a szczególnie które zawiera dużo cukru, to wyprodukują więcej i szybciej metan.

Więc jedzenie które się zepsuło i nie nadaje się dla biednych można było by oddawać do takie "przetwórni" i przynajmniej je jakoś wykorzystać. A tak prawdopodobnie gniją na wysypisku pod ziemią (śmieciami) i produkują metan w procesie beztlenowego rozkładu.

W tym wszystkim zabawne jest to że ludzie musieli by otwierać z tych plastikowych opakowań jedzenie prawdopodobnie ręcznie, by potem "wyrzucić" je Uśmiech. Bo przecież nie chcemy w tej "mieszance" plastiku czy metalu.

Gaz ziemny jest szeroko używanym gazem oraz jest "ekologicznym" gazem, bo podczas jego spalania wydziela się mniej szkodliwych dla środowiska CO2, do 30% w porównaniu z ropą i do 60% z węglem. Gaz ziemny w ponad 90% to metan.

Nie można by wyło więc wywarzać metanu i potem tylko dodawać trochę innych gazów by otrzymać odpowiednią mieszankę? I przy okazji w pewnym stopniu uniezależnić się od innych państw?

Czy to jest opłacalne? Nie wiem, ale ponoć nie wszystko przelicza się na pieniądze, troska o np naszą planetę jest baz cenna. Gdyby było to państwowe i przy okazji jak by się okazało się że z tej "mieszanki" można robić doby nawóz gdy już odda wszystko co było potrzebne do produkcji metanu. To można było by dać ten nawóz rolnikom i prawdopodobnie cena żywności by spadła, co z kolei przełożyło by się na koszty utrzymania rodziny, można się taniej najeść Uśmiech.
Odpowiedz
#2
Teraz widać jak bardzo człowiek może się w to wkrecić....
Odpowiedz
#3
Co masz na myśli?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google