Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszysko w jednym
#1
Seed - to w założeniu telefon który może stać się wszystkim czego potrzebujemy, tabletem, laptopem, komputerem stacjonarnym.

Obrazek

Według twórcy ma nam to ułatwić zarządzanie danymi, aplikacjami, ustawieniami. Bo co prawda dużo z was trzyma dane w sieci ale nie zawsze ma do nich dostęp, brak internetu. Dzięki różnym adapterom/stacją dokującym zmienia się też interfejs urządzenia by jak wolimy mogli korzystać z tego urządzenia jak z komputera stacjonarnego.
Tylko warto dodać że podobne rozwiązania istnieją już na rynku i raczej nie mają się zbyt dobrze. Przykładem może być Asus padfone. Podobnie jak wyżej sercem jest telefon, a gdy potrzebujemy tableta wkładamy telefon do adaptera i gotowe, połączamy jeszcze klawiaturę i mamy notebooka.

Obrazek

Czy taki "składak" się przyjmie? Moim zdaniem nie za bardzo, bo jak mówi stare przysłowie "Jak jest do wszystkiego to jest do niczego" Uśmiech. Ja przynajmniej od telefonu oczekuje możliwości dzwonienia, smsowania i ewentualnego robienia zdjęci. Większość z was dodało by jeszcze portale społecznościowe. Czy tylko ja tak mam czy wy też że jak próbujecie przeglądać internet za pomocą smartfonu to szlak was mało nie trafi? Nadal mało stron ma wersje mobilną, a nawigowanie telefonem bo normalnej wersji często graniczy z cudem, bo ciężko trafić w te małe napisy i trzeba cały czas zumować. A od notebooka lub laptopa oczekujemy wyższej wydajności niż od telefonu czy tableta. Na przykład adobe flash który działa po stronie urządzenia jest w telefonach prawie nie dostępny (można zainstalować zna siłę sposobami), bo po prostu bateria jest zasłaba by umożliwić działanie, bo musi podtrzymać system Uśmiech i oczywiście podzespoły. Za to w notebooku już takich problemów nie ma, co prawda bateria nie działa w nieskończoność ale dłużej niż w smartfonie obciążonym podobnym zadaniem. W notebookach mamy klawiaturę która jak dla mnie bardzo poprawie komfort pracy i nie zasłania połowy ekranu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google