Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rootowanie androida i usuwanie niechcianych aplikacji
#1
Obrazek

King Android Root to bezpłatne narzędzie do rootowania, czyli możliwości logowania się na konto root (super admina), który może wszystko lub możemy tego roota zablokować Uśmiech.

By program zadział najpierw na naszym telefonie musimy mieć włączone "Opcje dla programistów" a dokładniej "Debugowanie USB". W androidzie 4.4.2 trzeba najpierw wejść w "Informacje o telefonie" następnie "Informacje o oprogramowaniu" i klikać kilkakrotnie w "Numer kompilacji" aż do wyskoczenia komunikatu "jesteś deweloperem" czy coś podobnego, nie pamiętam dokładnie. Teraz możemy wrócić do głównego menu i wygrać opcje "Opcje dla programistów" a następnie "Debugowanie USB".

Gdy to już zrobimy podłączamy nasz telefon przez USB do komputera. Prawdopodobnie musicie jeszcze wybrać w "Połączenie z PC" w "Wybierz metodę podłączenia USB" wybrać "Przesyłanie danych" czy coś podobnego, u mnie jest to "Oprogramowanie LG".

Gdy już wszystko zrobiliśmy włączamy program. Program powinien wykryć nasz telefon. Nam pozostaje kliknąć jeden przycisk "Root" i czekać. Telefon w trakcje działania operacji będzie się restartował. Po ponownym uruchomieniu zostaniemy poproszeni o nadanie praw przez program "SuperSU" dla "ADB shell" należy się zgodzić.

Jeżeli nasze działania były poprawne powinniśmy zobaczyć w programie napis "ROOT Status: YES". Gdyby takiego napisu nie było próbujemy jeszcze raz Uśmiech.

Obrazek

Gdy mamy już roota, możemy przejść do usuwania aplikacji. Będzie nam do tego potrzebny program "Usuwanie Aplikacji Systemowych", jest to bezpłatna aplikacja.

Po zainstalowaniu programu "Usuwanie Aplikacji Systemowych" program "SuperSU" poprosi o przyznanie nadanie praw root, oczywiście akceptujemy.

W programie "Usuwanie Aplikacji Systemowych" wybieramy programy do usunięcia , po wybraniu programów klikamy "Odinstaluj". Warto tu dodać że przy niektórych programach może pisać "[Moduł główny]" - te programy muszą zostać jest to na przykład "Ustawienia" lub "[Powininna zostać]" - te programy powinny zostać ale nie muszą jest to np "Sklep Google Play".

Po usunięciu aplikacji dobrze jest zrestartować telefon.
Odpowiedz
#2
Przydatny i konkretnie napisany artykuł - dzięki Uśmiech Mam jedno pytanie - czy program działa ze starszymi wersjami Androida? Chodzi mi głównie o wersje 2.7X. Pozdrawiam
Pirmedia.pl - e-mail marketing
Odpowiedz
#3
King Android Root wspiera od 2.3 bo w aplikacji jest pokazane jak włączyć opcje "Debugowanie USB".
Po za tym nie ma wersji 2.7.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google