Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rangi v2
#1
Kolejna paczka z rangami. Foldery 8, 9, i 10 Język.

Instrukcja jak edytować rangi z folderu 9.

1. Prosta zmiana koloru.
Żeby zmienić kolor wystarczy zrobić nową warstwę pomiędzy "Nowa warstwa" i "Nowa warstwa#1", przy tworzeniu nowej warstwy zaznaczamy w "Typ wypełnienia warstwy" na "Przezroczysta". Następnie wybieramy kolor i malujemy tą warstwę najlepiej narzędziem kubeł z farbą, a potem w trybie warstwy ustawiamy na kolor - to tam gdzie standardowo będzie napisane zwykły.
Jak nie mamy okna warstw klikamy ctrl+l (chyba).

2. Zmiana napisu.

Żeby zmienić napis najpierw trzeba usunąć warstwy "Nowa warstwa#3" i "ADMINISTRATOR", robimy to tak że klikamy na warstwę a potem na obrazek kosza w menu warstw. Następnie klikamy na warstwę "Nowa warstwa#1" wybieramy narzędzie do tekstu (takie A w przyborniku) Wpisujemy tekst (najlepiej drukowane litery) kolor nie ma znaczenia, wybieramy czcionkę (ja wybrałem "Visitor TT2 BRK" rozmiar 12), a następnie przesuwamy granice pola tekstowego do granic obrazka w tym sensie że lewą granice pola tekstowego do lewej granicy obrazka i tak samo z prawą i tyle, reszta granic pola tekstowego może być gdzie nam się podoba. Potem w "Justowanie" klikamy na trzeci obrazek, to nam wyśrodkuje tekst. Teraz wybieramy dwa kolory jeden jaśniejszy, a drugi ciemniejszy ( ja wybrałem b2b2b2 i 3c3c3c), następnie klikamy na warstwę gdzie mamy tekst (warstwa nazywa się tak jak tekst który wpisaliśmy) prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje "Kanał alfa na zaznaczenie" i używamy "Gradient" z góry na duł zaznaczenia o ile pierwszy kolor to ten jaśniejszy. Potem wchodzimy w Zaznaczenie->Powiększ... i powiększamy nasze zaznaczenie o 1 piksel. Następnie tworzymy nową warstwę i przesuwamy ją pod warstwę z napisem i nasze zaznaczenie zamalowujemy na czarno.
Czcionkę można pobrać z http://www.dafont.com/visitor.font .

3. Zmiana tych kresek z tyłu.

Aby to zrobić najpierw czyścimy warstwę "Nowa warstwa", czyli klikamy na tą warstwę a potem klikamy Delete. Następnie wchodzimy w Filtry->Renderowanie->Natura->Płomień... i w nowym oknie które nam się otworzy przyciskamy Edycja i wybieramy sobie przy czym ja w Typ wariacji polecał bym Sinusoidalny. Aby zmienić na inne klikamy na jeden z tych dziewięciu obrazków, tak samo jak nam się spodoba tylko że po kliknięciu w wybrany klikamy w przycisk Ok, teraz możemy wejść do zakładki Kamera żeby ustalić położenie naszego "Płomienia" a na końcu klikamy ok.

Chyba wszystko w miarę wyjaśniłem Język.
W nowym gimpie 2.8 żeby zapisać plik z rozszerzeniem np .png należy wybrać Plik->Wyeksportuj...


Załączone pliki Miniatury
   

.zip   Moje rangi v2.zip (Rozmiar: 10.73 KB / Pobrań: 180)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google