Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenośne aplikacje
#1
Przenośne aplikacje to taki które nie wymagają instalacji by działać.

Obrazek

Przenośne aplikacje jak sama nazwa wskazuje są przenośne więc możemy je zabrać z nami np na pendrive. Dzięki temu będziemy mogli u kogoś pracować w naszych ulubionych programach. A nie będziemy musieli szukać w nie znanym nam programie wybranej opcji, czy pobierać nasz ulubiony program z internetu.

Instalacja jest bardzo prosta.

Pobieramy menadżera aplikacji i "instalujemy" w wybranym miejscu. Po uruchomieniu menadżer poprosi nas o wybranie programów z listy programów przenośnych. Wybrane programy zostaną pobrane i "zainstalowane".

Jak nie chcemy korzystać z menadżera to możemy samem pobrać wybrane aplikacje z http://portableapps.com/apps. Pobrane aplikacje "instalujemy", dokładniej to wypakowujemy w wybranym miejscu i możemy korzystać z aplikacji. Rozpakowany folder z aplikacją możemy dowolnie przenosić a aplikacja będzie nadal poprawnie działać.
Odpowiedz
#2
Czy to obsługuje dosłownie wszystkie aplikacje? Jak to właściwie działa, jako maszyna wirtualna?
Odpowiedz
#3
Są gotowe wybrane aplikację, ale możesz spróbować zrobić własną wybranego programu przy użyciu specjalnych programów.

Zacznijmy do tego co to jest instalacja
Cytat:instalacja – w informatyce proces polegający na skopiowaniu plików aplikacji na dysk komputera użytkownika z jednoczesnym dostosowaniem parametrów instalowanego programu do potrzeb i warunków sprzętowych oraz środowiska systemu operacyjnego, a także zwykle odpowiednią modyfikację parametrów tego środowiska.

Programy do przenośnych aplikacji prawdopodobnie posiadają jakiś skrypt który modyfikuje odpowiednie parametry systemu przy każdym uruchomieniu aplikacji, tak jak przy instalacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google