Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przełącznik hdmi
#1
Przełącznik hdmi to urządzenie które pozwala nam przełączać pomiędzy źródłem sygnału hdmi. Czyli podpinamy to tego urządzenia np konsole i dekoder, a przełącznik do telewizora. W zależności jakie wyjście wybierzemy to na telewizorze zobaczymy albo obraz z dekodera albo z konsoli. Takie urządzenia można kupić już za 17 zł, więc nie są drogie. A jak mamy jedno hdmi w odbiorniku to jest zbawienne, bo wystarczy kliknąć a nie kable przepinać.

Obrazek


Urządzenie jest nieznanego producenta, na urządzeniu jest napis "3 port hdmi 1080p 3d switch". Urządzenie jest wykonane z plastiku, ale chyba nie z najtańszego bo wydaje się solidne. Urządzenie posiada cztery porty HDMI z których trzy to wejście sygnału (in) i jedno wyjście (output). Na urządzeniu znajdziemy też przycisk wyboru źródła (select). Po podłączaniu HDMI u urządzenia przy odpowiednim porcie zaświeci nam się dioda. Możemy przełączać pomiędzy źródłami przy których świeci się ta czerwona dioda.
Odpowiedz
#2
Faktycznie, jest to bardzo przydatne urządzenie. Ale czy przez ten switch nie tracimy na jakości obrazu/dźwięku? Często bywa w przypadku hubów usb, że napięcie z nich jest o wiele mniejsze niż te, które wychodzi bezpośrednio z płyty głównej. Stąd moja niepewność odnośnie tego urządzenia.
Odpowiedz
#3
(15.12.2015, 13:42)mirooos24@t.pl napisał(a): Faktycznie, jest to bardzo przydatne urządzenie. Ale czy przez ten switch nie tracimy na jakości obrazu/dźwięku? Często bywa w przypadku hubów usb, że napięcie z nich jest o wiele mniejsze niż te, które wychodzi bezpośrednio z płyty głównej. Stąd moja niepewność odnośnie tego urządzenia.

Nie bo w przypadku przełącznika HDMI zasilamy tylko ten przełącznik, urządzanie z którego idzie obraz i dźwięk ma własne zasilanie i podobnie odbiornik.

W przypadku huba USB jest trochę inaczej bo z USB  zasilamy daną rzecz np pendrive, pad, wentylator, myszkę, klawiaturę, itp. Więc jak dużo urządzeń które są zasilane z USB podłączymy do huba USB może nam braknąć prądu (natężenia). Dlatego też są huby USB aktywne które mają dodatkowe zasilanie i z tego zasilania są zasilane urządzenia na USB a nie z portu w komputerze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google