Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płaca
#1
Ostatnio coraz częściej widzę, akcje społeczne ze kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni.

Moim zdaniem słusznie. Zanim zaczniecie pisać w komentarzach obraźliwe rzeczy na mój temat przeczytajcie dlaczego tak sadze.

Skoro mamy niby to równo uprawnienie, to dlaczego kobiety oczekują nadal żeby je obdarowywać, zazwyczaj drogimi rzeczami. Ponoć miłość jest bezcenna czyli nie posiada ceny, wiec facet z definicji nie musi obdarowywać kobiety jakimiś drogimi rzeczami. Bardziej powinien obdarowywać jakąś rzeczą co pokazują jego uczucie, jakieś własnoręcznie wykonane rzeczy lub specyficzne. A jak chce płacić za sex to dlaczego nie pójdzie na dziwki. A nawet jak już się decyduje na jakiś drogi prezent to powinien dostać jakiś drogi prezent w zamian.

Skoro mimo równo uprawnieni uznajecie za normalne to ze facet ma płacić z: kolacja, drinki, prezenty itp. To nie dziwcie się ze mniej zarabiacie bo płacicie jak by w ten sposób podatek od bycia kobieta. A przynajmniej taki wniosek się nasuwa gdy odrzucimy stereotypy i użyjemy czystej logiki. Bo pomyślmy samymi liczbami np facet zarabia 2000 zł na rękę i dla siebie wydaje 1000, a reszta idzie na kobietę, buty itp by się jej przypodobać i pod konie miesiąca zostaje mu 0 zł, a kobieta która zarabia 1400 zł na siebie tez wyda z tysiąc i 400 zł jej zostanie, bo większość facet kupi. Wiem dla niektórych może być to trudne porzucić stereotypy ale przecież świat się zmienia i trzeba używać głowy by zrozumieć te właśnie zmiany.

Jak to mówią w przyrodzie nie ma nic za darmo. Chcecie takich samych zarobków, to nie przyjmujcie drinków, płacicie za kolacji, kupujcie równie wartościowe rzeczy jak dostaniecie. Prawdopodobnie po jakiś czasie społeczeństwo uzna ze możecie już nie "płacić" podatku od bycia kobieta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google