Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papież
#1
Dlaczego papieżem nie może zostać kobieta? Od razu pewnie odpowiecie no bo przecież Jezus był facetem.

A no był ale tylko dlatego ze w tamtych czasach kobieta mogła powiedzieć tyle co pies czyli praktycznie nic, a nawet jak coś mówiła na forum publicznym to mało kto ja słuchał, coś jak szczekanie psa wiemy ze szczeka ale nas to nie obchodzi.

W dzisiejszym świecie gdzie mamy to niby równouprawnienie kobiet się słucha. Wiem zaskoczenie dla niektórych. I w tym świecie Jezus mógłby być kobieta i był by podobnie słuchany jak by był mężczyzną. Wiec nie wiem dlaczego kościół nie może zmienić to by kobieta mogła zostać papieżem albo odprawiać msze, skoro i tak się zmienia. Przecież Chrystus nie odszedł na emeryturę jak Benedykt który jako papież miał być jego następca i przekazywać jego nauki. Do chyba XV w ksiądz mógł mieć żonę i dzieci, ale znieśli to na jakimś soborze jak kilka ksiąg które niektórzy uznawali za skład Biblii lub istotne, ogólnie ujednolicono ją.
Odpowiedz
#2
nie wiadomo czy jezus był facetem w końcu na obrazach ma długie włosy a wg bibli facet który ma długie włosy jest osobą niegodną zasługującą na potępienie
"Czyż sama natura nie poucza nas, że hańbą jest dla mężczyzny nosić długie włosy, podczas gdy dla kobiety jest właśnie chwałą?"
Odpowiedz
#3
Tak tak ale ja czytałam że w historii był przypadek że kobieta została papiezem.
Odpowiedz
#4
Jakby kobiety mogły zostac księżmi i piać sie po hierarchii kościelnej to gwarantuje że nie było by tylu księży pedofili bo kobiety nie zniżają się do takiego poziomu jak co niektórzy faceci...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google