Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OpenSuse 11.4
#1
OpenSuse to system operacyjny jak Windows czy Mac OS ale oparty na linuxie. Jak większość dystrybucji linuxa i ta jest darmowa. Ta dystrybucja nie wymaga jakiegoś potężnego komputera, na nawet mniejsze wymagania niż minimalne windows7, a mianowicie potrzebuje tylko 512 MB RAM, HDD 3 GB, jakaś karta graficzna lub zintegrowana obsługująca rozdzielczość 800 x 600 i wyższe i procesor 500 MHz (ale musimy wybrać odpowiedni lista znajdziemy http://www.susek.info/article/Pobierz-op...11.4.shtml

Obrazek

Ta dystrybucja wyglądem przypomina windowsa co ma przyciągnąć użytkowników którzy korzystają z komercyjnego windowsa. Przy czym linux jest dużo bezpieczniejszy, szybszy i możemy go skonfigurować do swoich potrzeb a nawet pogrzebać w kodzie źródłowym co w windowsach jest wykluczone.

Proces instalacji w odniesieniu do windowsa jest tak samo szybki może nawet szybszy i tak samo łatwy. Przy czym po instalacji windowsa mamy sam "goły" system na który łatwo złapać wirusa. A po instalacji OpenSuse mamy odrazu zainstalowany szereg programów biurowych np OpennOffice, graficznych np gimp, internetowych firefox i tak dalej. Należy tu jeszcze wspomnieć że jak na win łatwo po instalacji jak się nie ma antyvirusa złapać wirusa to na linuxie
Cytat:Prawdopodobieństwo złapania wirusa na Linuksie jest zbliżone do możliwości wyjścia na zewnątrz i oberwania w głowę meteorytem.
cytat z http://forum.pcformat.pl
Jedyny problemem może być obsługa tak zwanych kodektów zamkniętych czyli np mp3 H.264 ale wystarczy zainstalować małą paczkę i już jest ok. Ewentualnie zostaje problem z obsługą filmików na youtube.com na pełnym ekranie ponieważ wykorzystują one flash ale wystarczy wejść w dodaj/usuń programy wpisać w oknie znajdź: flash i zaznaczyć 2,3,4,5,6,7 i dać zainstaluj. Dlaczego tak dużo aż 6 :?: Tak dla pewności bo nie wiem które do końca za to odpowiada, po zainstalowaniu tych pakietów problem od razu zniknął.
Tu możemy pobrać OpenSuse 11.4 płyty instalacyjne jak i liveCDhttp://www.susek.info/article/Pobierz-openSUSE-11.4.shtml
A tutaj jak zainstalować dystrybucję http://www.susek.info/article/Instalacja...11.4.shtml
A tu jak zrobić liveUSB http://pl.opensuse.org/SDB:Live_USB_stick
przy czym liveUSB jest dużo lepsze niż liveCD bo na np pendrive zapisują się ustawienia a na CD raczej nie dadzą razy Język.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google