Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nienawiść w internecie...
#1
Ostatnio przypadkiem natknąłem się na film o zakończeniu projektu "Grażyna Żarko" i wcześniej jakoś nie widziałem tego projektu. Podczas oglądania tego filmiku zaskoczyło mnie jak ludzie chętnie pokazują nienawiść względem innych ludzi. Jest to pewnie spowodowane poczuciem bezkarności w internecie, należy jednak pamiętać że jest to często złudne poczucie ponieważ można na przykład ustalić numer IP z którego została napisana dana wiadomość i w ten sposób policja może znaleźć daną osobę. I właśnie tu mamy bardzo ładny przykład co mogą zrobić ludzie czujący się bezkarnie. Po ukazaniu się tego filmu o zakończeniu projektu wiele osób zaczęło przepraszać panią Annę Lisak (Grażyna Żarko), ale na pewno nie zmażę tego co wcześniej powiedzieli/napisali, ponieważ jak to było powiedziane w filmie "The Social Network"
Cytat:tekstu napisanego w internecie nie da się usunąć, ponieważ w internet jest pisany piórem/długopisem, a nie ołówkiem który można łatwo zmazać
jeżeli dobrze pamiętam. Najbardziej w tych przeprosinach rozbawiły mnie teksty że odpowiedzialność za tą nienawiść nie leży tylko po stronie tych co pisali te teksty ale również po stronie organizatorów projektu i często było że wina leży po połowie czyli 50/50 %. Co mnie rozbawiło w tych tekstach ? A to że podczas przeprosin próbują jeszcze w ordynarny sposób zwalić część odpowiedzialności na innych. Moim skromnym zdaniem twórcy projektu nie mają nic do zarzucenia, ponieważ oni tylko przypadkiem a raczej celowo ale to też za dużo powiedziane w tą stronę stali się iskrą która rozpoczeła pożar. Ale dzięki temu ludzie mogli się przekonać o tym że internet jest łatwo palny i wystarczy mała iskra żeby zaczął się palić.Internet to specyficzne środowisko gdzie daną iskrą może stać się jaka kolwiek rzecz jak na przykład tekst, obrazek czy filmik. Pożar w internecie jest też dość specyficzny ze względu na swoje specyficzne środowisko, jakim są głównie portale społecznościowe gdzie często ludzie próbują zaimponować innym i często też chyba nie chcą wyrazić lub wymyślić swojego zdania tylko podążać za grupą. Zostaje jeszcze kwestia co by się stało gdyby Grażyna Żarko istniała na prawdę, a może istnieje ponieważ ile ludzi jest na Ziemi może być tyle samo poglądów i jakaś osoba może mieć identyczne poglądy jak Grażyna. I właśnie co by było ?
Odpowiedz
#2
Nastanie koniec świata, wyjdzie demon w krogulczej postaci i zastuka wdzięcznie raciczkami do taktu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google