Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mówiący od urodzenia po angielsku ma lepiej ...
#1
W dzisiejszym miedzy narodowym, kulturowym, itp ogólnie otwartym świecie, moim skromnym zdaniem mają ułatwione życie osoby mówiące po angielsku. Zauważcie że praktycznie gdzie kolwiek się ruszycie macie prawie wszystko po angielsku czy to instrukcja obsługi, film, piosenka, znaki informacyjne. Teraz pewnie ktoś pomyśli ale przecież np instrukcje obsługi czy filmy nie są zawsze po angielsku tylko w kilku językach. Zgodzę się z tym ale pragnę zauważyć że oprócz tego innego bądź innych języków zawsze jest też wersja angielska. i często właśnie przez tłumaczenie z angielskiego musimy czekać na np film albo nie mając napisów w grze nie zrozumiemy do końca fabuły bądź w cale Język. Co prawda uczymy się angielskiego w szkołach ale nie każdy jest poliglotą żeby łatwo go opanować i u niektórych może nauka potrwać naprawdę długo. A zauważcie że język narodowy nie ważne w jakim kraju czy to Polska, Czechy, USA itp jest łatwiejszy w nauce i zapamiętywaniu ponieważ prawie każdy z kim rozmawiamy bądź piszemy używa tego właśnie języka i dzięki temu nie zapominamy go po prostu. I właśnie dlatego Anglicy czy Amerykanie mają lepiej bo raczej nie ma możliwości żeby zapomnieli angielskiego ponieważ cały czas go używają. A jak wyżej wspomniałem angielski jest językiem między narodowym bądź staje się i my (Polacy) musimy się go wyuczyć a dla np Anglików jest to po prostu naturalny.
Odpowiedz
#2
Szymek. dziękuję. Za to że jesteś. Za to co robisz. Od dzisiaj moje życie zupełnie się zmieniło. Nic nie będzie takie same.

Właśnie się dowiedziałem, że Anglicy i Amerykanie nie muszą uczyć się mówić po angielsku. Dosłownie wmurowało mnie w ziemię. Nic nie będzie takie jak wcześniej.

Obrazek
Odpowiedz
#3
Po przeczytaniu tego postu również zmieniło się i moje życie!
Obrazek
Odpowiedz
#4
diabelskie_raciczki napisał(a):Właśnie się dowiedziałem, że Anglicy i Amerykanie nie muszą uczyć się mówić po angielsku. Dosłownie wmurowało mnie w ziemię. Nic nie będzie takie jak wcześniej.

Nie ma za co Język. A w tekście chodziło o to że jak nie mówisz danym językiem (angielskim) na co dzień to zapominasz prawdopodobnie jak większość naszych rodaków.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google