Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leczenie
#1
Co jakiś czas rodzi się ktoś z tak zwaną "ciężką chorobą" czyli taka z którą da się żyć ale trzeba zażywać codziennie leki albo przestrzegać jakiś specjalnych wskazań.

Lekarze oczywiście ratują bo przecież w myśl ich przysięgi trzeba, kija że przy okazji biorą x etatów i zmęczeni potem więcej błędów popełnia.

A potem musi taka osoba żyć i tu się pojawia chyba większy problem, bo większość tych specjalnych leków jest droga i często te specjalne procedury które ta osoba musi przestrzegać też są pewnie drogie (sprzęt, personel itp). Trudno oczekiwać od państwa które nie razi sobie "normalnymi" rzeczami jakie by się od państwa oczekiwało, żeby refundowało drobie leki, jak pewnie za 1 lek (opakowanie) dla ciężko chorej osoby można kupić dużo więcej lekarstw na "średnie choroby".
No i taki człowiek lub rodzina szukają fundacji lub prywatnych sponsorów.
Najlepiej chyba pasuje tu "albo pomagać do końca albo w cale".

Niby każdy mówi że dar życia jest bezcenny i trzeba go szanować, a potem wsiadaj za kółko po pijanemu, palą papierosy i nie muszą iść na odwyk jak narkomani z niewiadomych przyczyn, nie ćwiczą w tym pewnie proste nawet prostego rozciągania się.

Przy okazji czy słyszeliście o psie który cierpi na jakąś "ciężką chorobę"? Nie bo zapewne właściciel z weterynarzem go uśpili bo przecież co ma się męczyć. A człowiek jest wyjątkowy i może się męczyć.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google