Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopanie BTC dla wszystkich
#1
Jeżeli interesuje cię kopanie bitcoina (zwanego BTC) ale nie wiesz jak się za to zabrać z przyczyn technicznych, nie masz taniego lub darmowego prądu albo nie lubisz hałasu (generowanego przez chłodzenie sprzętu). Nie martw się jest rozwiązanie w postaci stron sprzedających moc obliczeniową lub wynajmującą "koparki".


I. Cex.io
Obrazek

Jest to firma zarejestrowana w Londynie. Sprzedaje moc obliczeniową (GH/s) za BTC i NMC. Kupiona moc oprócz kopania BTC i NMC, kopie nam IXC i DVC.
Każdy wykopany BTC jest obciążony pewną opłatą wyrażoną w procentach która zależy od kilku czynników i wynikają z opłat za prąd. hosting i napraw, Więcej informacji na ten temat.
Za to dużą zaletą jest giełda gdzie możemy kupować i sprzedawać: GHS za BTC, LTC za BTC, NMC za BTC, GHS za NMC, oczywiście też w drugą stronę. Minimalna ilość jaką możemy podać to 0.00000001. Handlowanie na giełdzie jest pozbawione dodatkowych opłat czy prowizji.


Jest to strona założona chyba przez dwóch polaków. Sprzęt kopie albo w Polsce albo w Anglii. Sprzedaje moc obliczeniową (GH/s) za BTC i tylko do kopania BTC. Ilość otrzymywanych BTC jest liczona za pomocą tego kalkulatora na pewno raz dziennie.
Moc obliczeniową możemy przekazać innej osobie, kontakt przez stronę.
Udziały czyli moc obliczeniowa jest na 3 lata.
Dużą ich zaletą jest to że administrator ponosi wszelkie koszty związane z utrzymaniem, obsługą i eksploatacją używanego sprzętu i zagwarantowaniem stałej mocy obliczeniowej każdego udziału.
Wadą jest że ręcznie raz w tygodniu robią przelewy.


Na tej stronie nie kupujemy udziałów tylko wynajmujemy "koparki". Administrator ostrzega że używamy na nasze ryzyko. Głównym środkiem płatności jest BTC ale można też płacić DOGE w wybranych "koparkach".
Na stronie można wynająć "koparki" do kopania walut opartych na: Scrypt, SHA256, Scrypt-Jane, Keccak (SHA-3), Scrypt-A-nFactor, DRKMix.
Wystarczy przelać odpowiednią ilość środków wybrać odpowiednią "koparkę" podać adres kopalni login i hasło kopacza lub wybrać z wcześniej zdefiniowanych kopaczy w jakieś kopalni (my account->pools) i wybrać na ile chcemy wynająć koparkę (możemy wybrać oczywiście tylko tyle ile mamy środków na koncie na stronie).


Kolejna strona sprzedająca moc obliczeniową, tylko dla BTC i tylko za BTC można tam kupować. Udziały są na 5 lat.
Zaleta administrator ponosi opłaty za prąd, hosting itp.
Minus wypłaty raz w tygodniu w niedziel o 00:00 GTM -6, czyli o 20:00 naszego czasu (letniego).


Czy się opłaca zależy od Was.
Odpowiedz
#2
Dzięki za ciekawy poradnik, z mojej strony dołożę jeszcze ten Kupic Bitcoin.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google