Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konsole są lepsze do gier
#1
Konsole są lepsze do gier. Tak wiem że tym stwierdzeniem nie odkryłem ameryki, bo przecież do tego został stworzone Uśmiech.

Ostatnimi czasy ludzie narzekają że za cenę ps4 lub xbox one mieli by wydajniejszy komputer. To jest prawda. Tylko zapominają o jednej bardzo ważnej rzeczy. A mianowicie że na konsoli ludzie nie muszą się martwić czy gra zadziała, a na PC już tak.

Dobrym przykładem jest gra Beyond Good & Evil która wyszła na PC i konsole.
Na PC ta gra z nie wiadomych mi przyczyn działa tylko na Windows XP i ze starszymi kartami graficznymi. Sam posiadam 3 kopie tej gry Uśmiech. Pierwsza jest z jakieś gazety z grami. Na obecnym komputerze z Windows 7 nie zainstaluje się. Druga jest z gog.com gdzie jest wersja z dodatkowym modem/programem zmuszającą grę do działania na nowszym sprzęcie. Co prawda gra działa ale tekstury nie poprawnie się wczytują. Ostatnia kopia jest na PS3, a dokładniej jest to odświeżona wersja HD. Jak większość z was się już domyśliło na PS3 gra działa poprawnie.

Patrząc z drugiej zaś strony, czyli od strony twórców gier. Konsola wydaje się raczej lepszym rozwiązaniem. Z jednej prostej przyczyny wiedzą jaką moc obliczeniową będą mieć i wszystkim zapewnią identyczne doznania. Przez to też liczba sprzedanych kopi może być większa niż na PC, bo PC spełniających wymagania może być niewiele w porównaniu w ilością posiadaczy konsol i jest po prostu większa szansa.

Mówi to człowiek który z konsolami miał nie wiele styczności Uśmiech. Kiedyś posiadałem Amigę, a od nie dawna PS3 i PS2, a przez większość życia grałem na PC.

Niektórzy z was powiedzą że na padzie nie wygodnie się gra dla tych z was jest rozwiązanie. Mianowicie urządzenia które "mówią" waszej konsoli że gracie na padzie, a tak na prawdę gracie na myszce i klawiaturze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google