Koks1
(Świeżo zarejestrowany)
*

Data rejestracji: 21.11.2016
Data urodzenia: Nie określono
Czas lokalny: 17.02.2019, godzina 05:42
Status: Offline

Informacje o Koks1
Dołączył: 21.11.2016
Ostatnia wizyta: 21.11.2016, 13:18
Razem postów: 0 (0 postów dziennie | 0 procent wszystkich postów)
(Znajdź wszystkie posty)
Razem wątków: 0 (0 wątków dziennie | 0 procent wszystkich wątków)
(Znajdź wszystkie wątki)
Spędzony czas online: 10 Minut, 40 Sekund
Poleconych użytkowników: 0
Reputacja: 0 [Szczegóły]

Dane kontaktowe
Strona domowa: https://www.banknasienia.24tm.pl/
E-mail: E-mail.
  
Dodatkowe informacje o Koks1
Płeć: nie wybrano
O sobie: Ciąża Z Anonimowym Dawcą

Ilość kobiet nie mogących mieć dziecka z powodu braku męskiego partnera lub niedoskonałości jego nasienia, szacuje się w Polsce na kilkadziesiąt tysięcy. Oddanie nasienia na przechowywanie i wykorzystanie odbywa się na podstawie specjalnej umowy zawartej pomiędzy bankiem spermy a mężczyzną. Krytycy dodają, że rodziny otrzymują też od banków niewystarczającą ilość informacji odnośnie zdrowia dawcy. Sperma od dawcy z innego kraju jest znacznie droższa (około 600 funtów za próbkę, NGDT ma nadzieję obniżyć koszt do 400 funtów). Problem tożsamości dziecka poczętego dzięki nasieniu anonimowego dawcy jest bardzo złożony. Otrzymał unikalny numer identyfikacyjny dawcy i podpisał umowę na pozostanie anonimowym.

Potencjalny dawca musi odwiedzić bank spermy trzy razy w ramach wstępnych testów, podczas których badana jest wszechstronnie krew ochotników, jak również oceniane są próbki ich nasienia. Jest to baza danych online dla dzieci, które chcą odnaleźć swojego biologicznego ojca, dopasowując swój numer identyfikacyjny do ID dawcy. W Wielkiej Brytanii dawcy nie otrzymują wynagrodzenia pieniężnego, jedynie zwrot kosztów podróży, ale James odmówił nawet tego.

Z uwagi na wysoki stopień dyskrecji towarzyszącej procedurze donacji spermy i komórek jajowych, rodzinom dzieci urodzonych dzięki materiałowi genetycznemu pochodzącemu od dawców nie jest łatwo nagłaśniać swoje problemy, mówi Wendy Kramer. W wielu przypadkach pary heteroseksualne wybierają dawcę spermy z podstawowym profilem, a samotne matki i pary tej samej płci wybierają dawcę spermy rozszerzonym profilu. Pomimo różnych form zachęty do banków spermy zgłasza się niewystarczająca ilość dawców.

Bank spermy w The Bridge Centre zajmuje jedynie niewielki pokoik na poddaszu, ale jego rozmiar nie przesądza zasobach. Kramer jest zdania, że niektóre spośród działających w USA banków spermy traktują rodziny, które skorzystały z ich usług, w sposób nieetyczny, i że pora rozważyć wprowadzenie nowych regulacji prawnych w tej kwestii. Dzieci, które urodziły się dzięki dawstwu nasienia lub komórek jajowych, po ukończeniu 18. roku życia będą mogły poznać tylko datę roczną i miejsce urodzenia dawcy.

Niektóre pary heteroseksualne wybierają nieanonimowych dawców spermy właśnie dlatego, że planują poinformować dziecko jego pochodzeniu i dlatego chcą zapewnić możliwość nawiązania przyszłego kontaktu z dawcą. Dzięki korzystaniu z nasienia dawcy i wykorzystaniu metody inseminacji domacicznej lub zapłodnienia pozaustrojowego In vitro kobieta lub para może doczekać się posiadania dziecka. Daje Ci to wyłączne prawo do wydania próbek spermy tego dawcy w przyszłości i przekształca dawcę spermy w dawcę spermy na wyłączność. Bliźniaki poczęte metodą in vitro przyszły na świat w 2006 roku, dzięki spermie od anonimowego dawcy. Powody są takie same jak przy wyborze anonimowego i nieanonimowego dawcy spermy, choć często role tych grup ulegają odwróceniu. Można się dzięki nim dowiedzieć więcej dawcach niż w przypadku zwykłych banków spermy.

Dawca podpisuje również zgodę na świadome oddanie nasienia i oświadczenie anonimowej i bezpłatnej ( tym, ile zarabiają dawcy nasienia przeczytasz również poniżej) donacji plemników. W Łódzkiem używa się nasienia obcego dawcy w 2 procentach zabiegów in vitro i w 10 procentach inseminacji. W innych krajach, np. w USA, nie ma tego limitu, co oznacza, że setki dzieci mogą pochodzić od tego samego dawcy. Jeżeli kobieta jest zdrowa, to wykonuje się u niej inseminację nasieniem dawcy w cyklu naturalnym. Powszechnie panuje przekonanie, że para decydująca się na skorzystanie z dawcy nasienia może wybrać go ze względu na kolor oczu czy włosów. Co istotne - Cheryl jasno zaznacza, że od przyszłego ojca jej kolejnej pociechy oczekuje tylko spermy. Znajdują się tu ogłoszenia osób chętnych do odpłatnego oddania swojego nasienia i spełnienia największego marzenia wielu kobiet i par.

Dawcy nie otrzymują pieniędzy za oddania nasienia, jedynie rekompensatę kosztów związanych z całym procesem: badaniami i dojazdami. Plemniki muszą być idealne, dlatego dawcy mają bardziej niż biologiczni ojcowie wyśrubowane normy dotyczące ilości plemników w nasieniu na 1 milimetr. Brytyjskie ministerstwo zdrowia przeznaczyło 77 tysięcy funtów na dofinansowanie banku spermy i kampanię zachęcającą do dawstwa w nadziei, że w przyszłości oddawanie nasienia będzie postrzegane jako akt dobroci, jak oddawanie krwi. W zależności od zadawanych mu pytań, przekazuje dawkę spermy już w trakcie następnego spotkania.

Co ciekawe, używający aplikacji nie może wybierać między cechami charakteru dawcy - twórcy wyszli z założenia, że ten aspekt nie jest istotny przy doborze nasienia. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że dziecko będzie mogło w przyszłości poznać tożsamość dawcy spermy, musisz wybrać nieanonimowego dawcę spermy. Tacy mężczyźni decydują się na to, by mieć zdrowe potomstwo przy wykorzystaniu nasienia dawcy. W przypadku dawcy anonimowego firma Cryos nigdy nie ujawni tożsamości dawcy, a klient zgadza się nie próbować nawiązać kontaktu z dawcą. Nie ma bowiem jasnego prawa rozstrzygającego, co jest ważniejsze: zachowanie zagwarantowanej anonimowości dawcy spermy, czy prawo do poznania swojego pochodzenia. Jeśli myślicie dawcy nasienia, koniecznie przedyskutujcie to z Waszym lekarzem.

W takich przypadkach zwrócimy 75% wpłaconej kwoty — więcej informacji na ten temat znajduje się w części poświęconej dokonywaniu rezerwacji Może to mieć miejsce w sytuacji, gdy po użyciu nasienia danego dawcy spermy nie osiągnięto ciąży. Nasienia obcego dawcy używa się w Polsce podczas zabiegów in vitro, a przede wszystkim inseminacji (starannie wyselekcjonowane i właściwie przygotowane plemniki zostają cienkim cewnikiem wprowadzone do jamy macicy). Kiedy są przeciwwskazania do wykonania inseminacji, proponujemy zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem nasienia dawcy. Zdiagnozowanej genetycznej choroby lub gdy konieczne jest dawstwo szpiku czy organów) udostępniano dane dawcy.

Grupa synka pani Daily należy do największych, ale na różnych stronach internetowych i czatach, gdzie dawcom spermy przypisuje się niepowtarzalne numery identyfikacyjne, można spotkać wiele podobnych grup, liczących po pięćdziesiąt i więcej przyrodnich sióstr i braci. Szef tej instytucji, Thomas Katzorke, odmówił jednak spełnienia prośby, zasłaniając się przyrzekaną każdemu dawcy anonimowością. Nowi dawcy spermy są wyświetlani na naszej stronie internetowej z gwiazdką aż do momentu, gdy zostanie dokonany pierwszy zakup/rezerwacja. Dawcy nasienia mają pomagać mężczyznom, którzy sami nie mogą zostać ojcami i ich partnerkom doczekać się potomstwa.

Sygnatura
dawcy spermy