Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hot plug a plug and play
#1
Hot plug i plug and play są czeto ze sobą mylone bo często współpracują ze sobą. Postaram się tu opisać różnice pomiędzy tymi dwoma standardami.

Plug and play

To technologia dzięki której system co za urządzenie jest podpięte do komputera, nawet bez sterowników. By ta technologia działała musi tą technologie obsługiwać: system operacyjny, płyta główna i nasze podpinane urządzenie. By urządzenie które posiada samą technologie plug and play bez hot plug, było poprawnie wykryte, komputer musi być ponownie uruchomiony (chyba że obsługuje hot plug).
Przykładem jest DVI który jak zostanie odpięty od monitora, gdy komputer jest uruchomiony i ponownie się podłączy do monitora, to obraz na ekranie nie wyświetli się. By obraz ponownie się wyświetlił trzeba ponownie uruchomić komputer.

Hot plug

To technologia która pozwala, dzięki której urządzenia można odłączać i podłączać do komputera przy włączonym zasilaniu i nie zakłócać przy tym jego pracy. W serwerach można też tak podłączyć zasilacz Uśmiech.

Plug and play i hot plug

Gdy w urządzeniu zastosowane dwie technologie czyli plug and play i hot plug, to możemy podłączać urządzenia do komputera gdy ona działa i urządzenie zostanie poprawnie wykryte i poprawnie zacznie działać, np USB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google