Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie tak się śpieszą
#1
Ostatnio dość sporo oglądam stop drogówka, czyli program o pracy policji drogowej. Z tego co zauważyłem większość wypadków jest spowodowana przez pośpiech kierowców. Tak się zastanawiam gdzie ci się ludzi śpieszą. No gdzie? By załatwić szybko swoje sprawy, iść do urzędu, sklepu itp, ty potem dzięki tym zaoszczędzonym sekundą mogli poglądać dłużej telewizje, przeglądać strony z pierdołami typu kwejk.pl i "spotkać się z przyjaciółmi" na fejsie a tak naprawdę pooglądać śmieszne filmiki polecane przez znajomych. Czyli śpieszą się, czasami ryzykując swoje życie, by móc dłużej ogłupiać i nic konkretnego zrobić.

Tylko że bez tych bezwartościowych rzeczy nasza codzienna rzeczywistość może być bardzo dołująca. Dzisiejszy martwi się o bardzo dużo rzeczy, niby głównie o pieniądze ale jak świat niby kręci się tylko wokół pieniądza, więc martwiąc się o pieniądze martwimy się o wszystko Uśmiech.

Da się żyć bez pieniędzy?

Tak, ale dla większości z was będzie to na pewno trudne. Życie bez pieniędzy wygląda tak że się pracuje się na roli by potem to włożyć do garnka. A wszystko czego nie możemy sami wyprodukować zdobywamy przez wymianę z pobliskimi ludzi. Nie ma tu mowy zazwyczaj o nowych lśniących rzeczach Uśmiech. Ścieków i śmieci też nikt od nas nie weźmie Uśmiech.

Większość ludzi nie martwi się o to czy będą mieć co włożyć do garnka, tylko czy będzie mnie stać na nowy smartfon. Który tak reklamują w telewizji że po prostu trzeba mieć, a jak jeszcze znajomy, sąsiad ma to już obowiązkowo.

Żeby było zabawnie to człowiek martwi się tylko czy stać go będzie stań go na materialne przedmioty które można fizycznie dotknąć, bo przecież film, muzykę, grę, to on sobie "pożyczy" o kogoś z internetu, a nie będzie za to płacił. Przecież to nie jest materialny przedmiot więc nic nie kradnie, ale w dzisiejszych czasach pieniądze to zbiór bajtów których nie są materialne, które można zamienić na fizyczny przedmiot. Ciekawe jak by zamienił filmy, muzykę, gry (komputerowe) na rzecz materialną to ludzie przestali kraść, albo na odwrót jak by rzeczy materialne można było tak łatwo "pożyczać" jak rzeczy nie materialne to ludzie kradli by na potęgę?
Odpowiedz
#2
Mam odmienne zdanie. Moim zdaniem ludzkość jako cywilizacja osiągnęła już taki poziom zaawansowania, że nie musi już martwić się o to, że nie będzie czego włożyć do garnka, czy gdzie spać. Oczywiście niektórych ludzi to nadal dotyka, ale są to wyjątki. Teraz przyszedł czas na zaspokajanie potrzeb niższego szczebla, nic dziwnego więc, że ludzie to robią. Nie uważam, żeby w pieniądzu było coś złego, może i można żyć bez niego - ale po co? Jeżeli chodzi o same wypadki, należy pamiętać, że sporą część powodujących je ludzi jest po prostu nietrzeźwa...
Odpowiedz
#3
(08.01.2016, 11:51)Gastrok28 napisał(a): Mam odmienne zdanie. Moim zdaniem ludzkość jako cywilizacja osiągnęła już taki poziom zaawansowania, że nie musi już martwić się o to, że nie będzie czego włożyć do garnka, czy gdzie spać.

A gdzie napisałem inaczej?
Odpowiedz
#4
Oczywiście że da się żyć bez pieniędzy, nie jeden to udowadnia, pytanie po co to robić
Odpowiedz
#5
Ludzie którzy żyją bez pieniędzy robią to po to aby pokazać swój sprzeciw przeciwko kapitalizmowi, który często niszczy człowieka - dziś ludzie są w stanie sprzedać nawet siebie lub swoje dzieci jako niewolników.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google