Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundacja twórców
#1
Fundacja twórców, czyli twór który pozwolił by twórcą niezależnych filmików materiałów które potem za darmo trafiają do internetu/telewizji/radia/na papier bez reklam. Pomagający w ich tworzeniu czyli dostarczająca różnego rodzaju materiały, sprzęty ewentualnie pomoc techniczną jak i "płaciła" by ludzie przy tych projektach nie musiały się bać że nie będą miały co zjeść i traktować to jako dodatkową płatną pracę.

Ciekawe czy taka fundacja znalazła by sponsorów którzy pomogli by utrzymać darmową kulturę. Nie mówię że takie fundacje nie istnieją, może są ale ja o tym nie wiem. Wiem że są fundacje, twory społeczne typu "patronite" która pozwala na zrzucanie się na przychód danego twórcy. Tylko problem takiego systemu jest to pieniądze zbierają tam głównie ludzie znani z robienia filmików pod publikę, a np na ludzi zajmujących się edukacją. Nie mówiąc już o ludziach którzy dopiero chcą się zająć tworzeniem materiałów lub stworzyć jakieś bardzo nietypowy projekt, materiał. Dodatkowo w odróżnieniu od "patronite" gdzie chyba głównie modzi ludzie decydują, w takiej organizacji z założenia w komisjach które przyznają pieniądze czy inną pomoc zasiadali by jacyś ludzie którzy się na tym znają i dodatkowo jakiś możliwość na głosowanie na dany projekt Kowalskiemu. Głosy profesjonalistów i społeczeństwa były jakiś od siebie zależne, przykładowo głosy profesjonalistów mogło by maksymalnie otrzymać 50% wymaganych głosów, a drugą połowę otrzymywało by od społeczności, albo profesjonaliści podejmowali by decyzje, a społeczność po przez głosowanie mogła by podsuwać projekty do sprawdzenia. Ci "profesjonaliści" mogli by też być wybierani przez głosowanie społeczności na obstawienie całej komisji lub jej części.

Jest to tylko przemyślenie na ten temat. Nie chce zakładać takiej fundacji/organizacji ale może kogoś to zainspiruje i taką stworzy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google