Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fullmetal Alchemist (anime)
#1
Fullmetal Alchemist anime to oparta na mandze o takiej samej nazwie Fullmetal alchemist. Nie jest to dokładne odwzorowanie mangi, której jeszcze nie czytałem.

Obrazek

FMA opowiada historie dwóch chłopców, z których jeden próbuje odzyskać ciało, a drugi część ciała. Akcja toczy się w świecie w którym istnieje alchemia. Alchemia jest swoistym darem bo posiadają ją nieliczni. Podstawową zasadą alchemii jest to że równoważna wymiana, czyli jak chcemy coś dostać musimy poświęci coś o równej wartości tego co chcemy otrzymać. W większości wypadków sprowadza się to do wagi przedmiotu, możemy zamienić niedziałające radio na działające radio o ile ma taką samą masę. Dzięki alchemii można poruszać nieożywioną materią np posągiem, ale równie dobrze można stworzyć z jakiegoś kamienia ręce które kogoś złapią.

W alchemii jest jeden zakaz nie wolno przeprowadzać ludzkiej transmutacji, czyli ożywiać ludzi. Nasi bohaterowie jednak przekroczyli ten zakaz, przez to stracili odpowiednio ciało i część ciała. Następnie próbują je odzyskać. Właśnie wątek życia i śmierci jak i igrania z ożywianiem ludzi jest wątkiem przewodnim Fullmetal Alchemist. Dziki temu że głównymi bohaterami są dzieci może być poruszane sytuacje które dla dorosłego człowieka mogą wydawać się oczywiste. A w animacji "dorastamy" razem z bohaterami.

Anime jest przyjemne dla oka. Czasami tylko jest dość mroczne i trochę ocieka krwią. Dlatego dzieci raczej nie powinny tego oglądać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google