Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizyczne przyciski dla androdia
#1
Prawie wszystkie nowoczesne smartfony czy tablety są praktycznie pozbawione przycisków. Niby do tego przywykliśmy. Ale czy na pewno?
Chyba nie do końca.

PRESSY to programowalny przycisk który umieszcza się w slocie jack. Na kicksarter starali się o 40 000 USD zebrali 695 000 USD. To pokazuje jak ludziom brakuje fizycznych przycisków w telefonie czy tablecie.

Pewnie zadaliście sobie to samo pytanie po co mi taki przycisk jak wystarczy mi oprogramowanie i słuchawki z przyciskiem. Odpowiedź jest prosta, nikt chyba nie ma podłączonych słuchawek cały czas.
DIMPLE to programowane cztery przyciski wykorzystujące technologie NFC do komunikacji z telefonem czy tabletem. Można przyczepić kilka kompletów na telefon czy tablet.

Te urządzenia mogą być dobre dla ludzi którzy chcą używać fizycznych przycisków bo jak wiemy ekrany dotykowe nie zawsze chcą współpracować np z rękawiczkami. Dlatego też dziwi mnie to że producenci smartfonów nie dodają fizycznych przycisków odbierz i odrzuć.

Telefony są coraz większe głównie przez ekrany. To dlaczego nie zrobić takiego z klawiaturą qwerty? Chyba nikt mi nie powie że ten wydajniejszy układ ARM jest dużo większy niż te mniej wydajne. Przy ekranie 5 cali klawiatura qwerty była by raczej dość spora.

Ja osobiście wole z qwerty bo nie lubię dużo maziać po ekranie bo potem średnio widać na nim. Co prawda można przetrzeć ekran, ale raczej najlepiej robić to specjalną chusteczką a nie zawsze mamy taką pod ręką.
Na ekranowej klawiaturze pisze się co prawda szybciej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google