Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowe może być lepsze
#1
Darmowe jak zazwyczaj wiadomo nie musi być gorsze, choć to większość ludzi wie to i tak wybiera częściej płatne niż darmowe.

Linux to też dobry system operacyjny.

Linux jest darmową alternatywą dla popularnego Windowsa jak i dla mniej popularnego MacOS. Z instalacją większości dystrybucji powinien sobie poradzić każdy kto instalował Windowsa lub jest “zielony” w tych sprawach ponieważ większość instalatorów jak nie wszystkie posiada polskie pakiety językowe. Oprócz tego podczas instalacji jest duża ilość wskazówek innaczej mówiąc jak jesteśmy “zieloni” to instalator poprowadzi nas za rączkę Język.
Kolejną zaletą może być że Linux ma mniejsze wymagania systemowe np dla dystrybucji openSUSE to 0.5GHz procesor, 512 MB RAM, 2.5GB HDD (dysk twardy). Minimalne wymagania dla Windowsa 7 32-bitowego to 1GHz procesor, 1GB RAM, 16GB HDD. Jak widać Linux ma tak małe wymagania że nawet spokojnie damy rade wgrać na nowe telefony. Czas instalacji większości dystrybucji Linuxa jest zbliżony do czasu instalacji Windowsa a niekiedy szybsza. Ale po instalacji Windowsa dostajemy praktycznie goły system operacyjny, a po instalacji Linuxa mamy od razu zaistalowany pakiet OpenOffice, Gimpa, Mozilla Firefox itp i większość kodeków.
Należało by jeszcze dodać że na Linuxa nie musimy wgrywać antywirusa, ponieważ wirusy na Linuxa możemy policzyć na palcach u ręki.

Obrazek

W Linuxach większość aplikacji wgrywamy przez narzędzie specjalnie do tego napisane gdzie w większości dystrybucji można znaleźć ponad 8 tysięcy programów i pakietów które instalujemy po przez naciśnięcie przycisku z napisem “Instaluj” i program się instaluje. Warto by dodać że nażedzie do instalacji jest podzielone na kilka kategorii jak i posiada wyszukiwarkę pakietów lub programów, więc instalacja może być łatwiejsza niż w Windowsie ponieważ nie musimy szukać plików instalacyjnych i przechodzić przez niezliczoną ilość kroków podczas instalacji. I teraz nasuwa się wam pytanie co jeżeli nie znajdę program bądź pakietu w tym narzędziu do instalacji. Nie trzeba się zbytnio martwić ponieważ wiekszość programów na Linuxa posiada przygotowane pliki instalacyjne na które wystarczy kliknąć dwa razy lewym przyciskiem myszy i włącza nam się narzędzie do instalacji programów i pakietów a tam już jest wszystko opisane po polsku. Teraz opiszę troche minusów nie do końca samego Linuxa. Pierwszą może być to że np strony takie jak vod.tvp.pl wykożystuję rozszeżenie o nazwię Microsoft Sliver który nie działa na Linuxie ale istnieją odpowiedniki tego rozszeżenia ale pojawia się kolejne ale jak pojawia się nowa wersja przeglądarki internetowej to musimy poczekać aż ktoś napiszę nową wersje alternatywnego rozszeżenia i prawie zawsze musimy trochę na nią zaczekać. Kolejnym minusem może być to że nie zawszę znajdziemy sterowniki na Linuxa ponieważ niektórzy producenci sprzętu chyba nie zauwarzają Linuxa. Nastepnym może być to że większość producętów gier tak jak producenci sprzętu chyba nie zauwarzają Linuxa.

Darmowy pakiet biurowy.

Darmowym odpowiednikiem dla chyba każdemu znany Microsoft Office jest OpenOffice.
W edytorze tekstowym z OpenOffice możemy wykonać chyba wszystko to co w Wordzie z Microsoft Office. Inne narzędzia z pakietu OpenOffice to: arkusz kalkulacyjny, narzędzie do tworzenia prezętacji, narzędzie do baz danych i te narzędzia tak jak edytor teksu potrafią zrobić to samo co ich płatne odpowiedniki z pakietu Microsoft. W pakiecie OpenOffice znajdziemy narzędzia o nazwach: “rysunek” i “formuły” ale nie wiem co one robią bo nie sprawdzałem ale “rysuek” zapewne jest odpowiednikiem painta.
Ewentualnością dla obu pakitów biurowych mogą być narzędzia internetowe od google. Możemy tam znaleźć edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do prezętacji i narzędzia o nazwach “rysunek” i “formularz”.
Odpowiedz
#2
a jakie graficzne programy pójda na linuksie? czy gimp tez tam bedzie działał no i co z dokumentami jakie dostaje w xdoc czym je otworzyc zedytowac pod linuksem? moze rzeczywiscie jak to darmowe to warto rozwazyc zmiane_______________________________________
tarcza do metalu
Odpowiedz
#3
fort mcmurray dating website
free dating site for polyamory

hook up bars minnesota
first base dating terms
best pictures for dating site
alexandra crandell dating
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google