Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyśćcie komputery
#1
Byłem u znajomego w serwisie komputerowym i widziałem jak ludzie potrafią o syfić komputer. Mnie to osobiście szokowało bo sam dbam o czystość mojego komputera wewnątrz jak i na zewnątrz.

Czyszczenie komputera w serwisach jest tania, a w porównaniu do nowego komputera bardzo tanie. Dodatkowo czyszczenie wydłuży żywotność naszego komputera, bo po prostu nie będzie się przegrzewał, dzięki czemu podzespoły powinny służyć nam dłużej.

Komputer klasy PC większość z was może czyścić samemu ponieważ zazwyczaj wystarczy tylko coś odkręcić np radiator na GPU lub coś odczepić np radiator od intala.

W przypadku laptopów, zalecam osobą nie znającym się oddanie do serwisu. Samo otwieranie laptopa może wam przysporzyć problemów bo pewnie mało z was wie że często śrubki są ukryte pod klawiaturą. Dodatkowo laptopy są dość dobrze sparowane i czasami potrzeba czegoś do podważenia, najlepsze będą plastikowe narzędzia a pewnie mało kto takie posiada i stosunkowo ciężko je dostać. W tym sensie że np po pastę termo przewodzącą dostaniemy w każdym komputerowym sklepie, a takie narzędzia już nie. Dodatkowo w laptopach są różnego rodzaju tasiemki i kabelki, które można w dość łatwy sposób zepsuć np pociągnąć za kabel, a nie takie prowadnice do wyciągania. Ewentualnie możecie jeszcze zapomnieć wyciągnąć baterie i zrobić jakieś zwarcie, bo nie w każdym pod baterią są śrubki.

Czyszczenie raz na dwa lata powinno spokojnie wystarczyć. Ewentualnie jak zauważymy częstsze "brzęczenie" czyli wentylator będzie chodzić głośniej niż wcześniej lub częściej niż wcześniej to lepiej zanieść do czyszczenia.

Dodatkowo jako ciekawostkę warto dodać że większość procesorów by się nie przegrać zmniejsza swoje taktowanie, co w rezultacie spowolni nasz komputer.
Odpowiedz
#2
Wkradła Ci się literówka w tytuł tematu Uśmiech Zgadzam się w pełni, komputery powinny być regularnie czyszczone. Przynajmniej raz na kwartał - oszczędzi to kłopotu zarówno użytkownikom jak i serwisantom Uśmiech Pozdrawiam.
Odpowiedz
#3
(26.11.2014, 12:30)Margons23 napisał(a): Wkradła Ci się literówka w tytuł tematu Uśmiech

Gdzie?
Odpowiedz
#4
Chyba chodziło o "Czyście" a powinno być Czyśccie
Odpowiedz
#5
Dokładniej to "czyśćcie" http://sjp.pl/czy%C5%9B%C4%87cie .
Odpowiedz
#6
Hmm
Ja w robocie miałem przypadki różne.
Od myszy w środku po płatki kukurydziane.
Najczęściej jest b.duża ilość kurzu, często się trafia że płatami kurz zbiera się ręcznie.
Odpowiedz
#7
Jedną z częstych przyczyn usterek high-endowych kart graficznych jest właśnie przegrzanie, które jest często spowodowane zasyfionym wentylatorem na radiatorze...
Odpowiedz
#8
(13.01.2015, 12:23)mateusz880 napisał(a): Hmm
Ja w robocie miałem przypadki różne.
Od myszy w środku po płatki kukurydziane.
Najczęściej jest b.duża ilość kurzu, często się trafia że płatami kurz zbiera się ręcznie.

Klawiatury są najgorsze Uśmiech. Znajomy dostał do sprzedania komputer i gdy go czyścił z klawiatury wysypał tyle okruchów chleba że starczyło by na kromkę.

(13.01.2015, 12:51)Marlennka23 napisał(a): Jedną z częstych przyczyn usterek high-endowych kart graficznych jest właśnie przegrzanie, które jest często spowodowane zasyfionym wentylatorem na radiatorze...

Termopasta też traci swoje właściwości i trzeba wymienić.

Ostatnio rozebrałem jaką moją starą kartę graficzną i miała termopady na pamięciach, które dotykały radiatora ale w miejscach gdzie nie był z miedzi.
Nie miałem termopadów więc skręciłem bez i działa Uśmiech.
Odpowiedz
#9
Przez 2 lata od zakupu nie możesz otworzyć laptopa, bo zerwiesz plombę gwarancyjną i gwarancja idzie się kochać. A przez ten czas potrafi się nieźle zasyfić, zwłaszcza jak jest kurz w pokoju.
Odpowiedz
#10
(15.01.2015, 13:32)malgo11 napisał(a): Przez 2 lata od zakupu nie możesz otworzyć laptopa, bo zerwiesz plombę gwarancyjną i gwarancja idzie się kochać. A przez ten czas potrafi się nieźle zasyfić, zwłaszcza jak jest kurz w pokoju.

Może serwis tego producenta ci wyczyści ale odpłatnie i będziesz miał gwarancje.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google