Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cywilizacja pomaga być leniwym
#1
Każdy z nas jest tak na prawdę leniwy, ale w różnym stopniu. Pewnie teraz jakaś cześć z was zaprzecza tej teorii. Ale czy nie korzystacie z wody z rurociągów gdzie wystarczy przekręcić i woda leci, a nie chodzicie do rzeki czy do studni. Nie korzystacie z kuchenek gazowych gdzie wystarczy przekręcić kurek i już grzeje nam się zupa, a nie jak w starych kuchniach trzeba czekać aż się rozgrzeje. Takie z pozoru "normalne" rzeczy mamy stosunkowo od niedawna głównie dzięki elektryczności która napędza wszelakie pompy.

Ja nie twierdzę że powinniśmy się cofnąć w rozwoju technologicznym i wrócić do jaskiń. Tylko stwierdzam że technologia przez to ułatwianie życia, robi z nas coraz większych leni. Pisząc leni mam namyśli nie tylko aspekt fizyczny ale także umysłowy. Coraz częściej się słyszy "po co mam to zapamiętywać jak jest internet", ale w np Polsce kraju który zalicza się do rozwiniętych w niektórych rejonach niema internetu, to pomyślmy jak jest w krajach gorszych od Polski tam na pewno mniej procent ludzi ma internet. Przestajemy przez to uczyć się sami dla siebie (wiem jak to brzmi Uśmiech), ale to pobudza naszą kreatywność bo jak np nauczymy się czegoś to chcemy wiedzieć a dlaczego tak a nie inaczej i może coś odkryjemy.

Chyba dobrym przykładem że technologia czyni z nas jeszcze bardzie leniwych jest to że siedzimy x godzin przed komputerem i tylko klikamy na klawiaturze czy ruszamy myszą, a przecież można np ćwiczyć palce u nóg czy nawet całe nogi Uśmiech, kiedy np myślimy nad jakimś zdaniem to możemy wstać i pochodzić. Ale łatwiej jest przecież siedzieć a potem przejść na dietę czy stosować te samo odchudzacze Uśmiech.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Linki charytatywne:
Pajacyk
Dobryklik
Okruszek
Pusta Miska
Polskie serce
Reklama: Google